HTML extensions Netscape en MSIE
e browser bouwers Netscape en MSIE hebben elkaar jarenlang te vuur en te zwaard bestreden. Lekker dingen bedenken die de concurrent niet kan laten zien, dat werk. Wel moet worden erkend dat veel uitbreidingen inmddels gemeengoed zijn geworden, en zelfs officieel erkend, zoals het gebruik van frames.
Netscape 1.1
De eerste extensies zien het licht. Het wordt mogelijk om teksten en pagina's een kleurtje te geven. De onzalige <blink> code maakt het mogelijk om teksten te laten knipperen.
<alink=#rrggbb> Active Link <basefont> Base Font <bgcolor=#rrggbb> Background Color <blink> Blink <center> Center <font> Font <link=#rrggbb> Unvisited Link <nobr> No Break <text=#rrggbb> Text Color <vlink=#rrggbb> Visited Link <wbr> Word Break
Netscape 2.0
Het einde van de comptabiliteit: de introductie van frames. Voortaan waren er twee soorten browsers: programma's die er mee overweg kunnen, en programma's die dat niet kunnen. Moderne browsers snappen de "verdeelcode" meestal wel, maar het zou tot de aanvaarding van HTML 3.2 duren voor er erkenning van deze extensie kwam.
<alink=colorname> Active Link <applet> Applet <area> Client-side Image Area <bgcolor=colorname> Background Color <embed> Embedded Object <frame> Frame <frameset> Frame Set <link=colorname> Unvisited Link <map> Client-side Image Map <noembed> Embedded Object <noframes> No Frames <param> Param <vlink=colorname> Visited Link
Netscape 3.0
Er wordt een poging gedaan om een tag door te drukken om witruimte aan te geven. Dat wordt niks.
<multicol> Multicolumn <spacer> White Space
Netscape 4.0
De layer opmaakcode is nimmer erkend door het World Wide Web Consortium. Latere versies van Netscape ondersteunen het ook niet meer. Niks mee doen. Zonde van je tijd en moeite
<ilayer> Inline Subwindow <layer> Layer <nolayer> No Layer
MSIE 2.0
Microsoft komt met een eigen code <bgsound> om geluid op een pagina af te spelen. Met het attribuut <bgproperties> wordt het mogelijk om een background plaatje stil te laten staan tijdens het scrollen, waardoor de suggestie van een watermerk ontstaat.
<bgproperties> Background Properties; <bgsound> Background Sound <marquee> Marquee
MSIE 3.0
Microsoft slaat terug met een uitbreiding voor frames. De <iframe> code is inmiddels erkend door het W3C in HTML 4.0.
<alias> Alias <iframe> Inline Subwindow <object> Object <param> Param <plaintext> Plain text
MSIE 4.0
Weinig nieuws onder de zon. Toch is deze toevoeging nuttig als je geluid wilt gebruiken.
<embed> Embedded Object

